İletişim

Diş Kaplamaları

Diş Kaplamaları


Diş kaplamaları, aynı zamanda porselen kaplamalar ya da diş porselen laminatları olarak da bilinir, dişlerin ön yüzeyini kaplamak için tasarlanmış ince, özel yapım kabuklardır, gülüşünüzü iyileştirir ve görünümünüzü güzelleştirir.


Diş kaplamaları hakkında detaylı yazımızda farklı konuları da ele alacağız. Diş kaplama tedavisinde zirkonyum kullanılması faydalı mıdır, zirkonya kaplamanın farkı nedir, zirkonyum kaplama fiyat konusu, kaplama yaptırma ve maliyetleri hakkında bilgi sağlamayı amaçlıyoruz. 

Diş Kaplamaları Nedir?

Diş kaplamaları, genellikle porselen veya reçine bileşikten yapılmış diş renkli malzemelerdir ve dişlerin üzerine yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Kaplama diş, gerçekçi görünümleri ve geniş kullanım yelpazesi nedeniyle gülüşlerini güzelleştirmek isteyenler için popüler bir seçenektir. Diş kaplama, lekeli dişler, çatlaklar veya kırıklar, hizasız dişler, eşitsiz boşluklar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok diş sorununu çözebilir.


Diş Kaplamalarının Avantajları ve Dezavantajları


Diş Kaplamalarının Avantajları:


Doğal Görünüm: Diş kaplamalarının en büyük avantajlarından biri doğal diş görünümü sağlamasıdır. Porselen kaplamalar, özellikle doğal diş minesini yakından taklit eden yarı saydam bir kaliteye sahiptir.


Leke Direnci: Özellikle porselenden yapılmış kaplamalar, kahve, çay, şarap veya tütün ürünlerinden gelen lekelere karşı son derece dirençlidir, bu da gülüşünüzün zamanla parlak kalmasını sağlar. Porselen diş fiyatları, kalitesine göre değişiklik gösterebilir.


Dayanıklılık: Doğru bakımla, diş kaplamaları 10 ila 15 yıl, bazı durumlarda daha da uzun süre dayanabilir.


Çok Yönlülük: İster renk değişikliğini, çatlağı, boşluğu veya hizasızlığı düzeltmek isteyin, kaplamalar aynı anda birden çok estetik sorunu ele alabilen çok yönlü bir çözümdür.


Minimum Müdahale: Taçlar gibi diğer diş işlemlerinin aksine, kaplamalar uygulama sürecinde minimal miktarda diş yapısının çıkarılmasını gerektirir.


Diş Kaplamalarının Dezavantajları:


Sayısız avantajlarına rağmen, diş kaplamalarının bazı potansiyel dezavantajları da vardır.


Dönüşü Olmayan İşlem: Kaplama işlemi, az miktarda diş minesini çıkarmayı içerir, bu dönüşü olmayan bir işlemdir.


Artan Hassasiyet: Bazı insanlar, kaplamalar uygulandıktan sonra sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı artan diş hassasiyeti yaşayabilir. Hassasiyet problemini, Videntis'teki uzman doktorlarımızın önerisi ve sonrasındaki bakım takibi ile büyük ölçüde aşabilirsiniz.


Maliyet: Kaplamalar, dahil edilen diş sayısına, kullanılan malzemeye ve işlemi gerçekleştiren diş profesyonelinin ücretlerine bağlı olarak oldukça maliyetli olabilir. Türkiye'de ve Videntis'teki maliyetler Avrupa ve Amerika'ya göre çok daha düşüktür. Dünyada kaplamalar ve diş tedavileri çok pahalı olsa da, Türkiye'de uygun fiyatlı tedavilerdir.


Diş Kaplamalarının Türleri Nelerdir? En İyi Diş Kaplaması Hangisidir?


Diş kaplamaları, kullanılan malzemeye göre sınıflandırılmış olarak farklı türlerde gelir. Diş yaptırma fiyatları, diş kaplama fiyatları bu türlere göre değişkenlik göstermektedir. Yani porselen diş kaplama fiyatları ile lamine diş fiyatları aynı değildir. İşte en yaygın üç tür:


Porselen Kaplamalar: Aynı zamanda geleneksel veya seramik kaplamalar olarak da bilinen bu kaplamalar, en popüler kaplama türüdür. Porselen kaplamalar, dişlerinize uyması için özel olarak yapılmış son derece ince kabuklardır. Güçlüdürler, dayanıklıdırlar, lekeye karşı dirençlidirler ve doğal diş minesine yakından benzemektedirler. Porselen kaplamalar, dişin orijinal minesinin tipik olarak 0,5mm kadarının çıkarılmasını gerektirir.


Kompozit Reçine Kaplamalar: Kompozit kaplamalar, dişlerin üzerine uygulanan ve diş hekiminin ofisinde doğrudan şekillendirilen diş renkli bir dolum malzemesinden yapılır. Porselen kaplamalara kıyasla diş minesinin daha az çıkarılmasını gerektirirler. Kompozit kaplamalar, porselen benzerlerinden daha ucuzdur, ancak lekeye daha yatkındırlar ve o kadar uzun sürmezler.


Lumineers®: Lumineers, porselen kaplamanın bir türüdür ancak geleneksel porselen kaplamalardan çok daha incedir (yaklaşık bir kontakt lens kalınlığındadır). Son derece ince olmaları nedeniyle, diş azaltılması gereksizdir. Lumineers dayanıklıdır ve lekelere karşı dirençlidir, ancak her hasta Lumineers için aday değildir. Doğru kaplama türünü seçmek, diş sağlığınız, estetik hedefleriniz, bütçeniz ve kişisel tercihleriniz gibi birçok faktöre bağlıdır. Hangi kaplamanın sizin için en iyi olduğuna karar vermek için diş hekiminizle detaylı bir danışma yapmanız önemlidir.


Türkiye Diş Kaplama Paketi


Diş sağlığı ve estetik iyileştirmeler söz konusu olduğunda, Türkiye, dünyanın dört bir yanından gelen bireyler için başvurulan bir destinasyon haline geliyor. Ülkenin, yüksek kalitede, uygun fiyatlı diş kaplamaları sağlamadaki mükemmelliği özellikle dikkat çekicidir. Videntis’te diş kaplama paketimiz, gülüşünüzün kusursuz olmasını sağlamak için ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır.


Diş Kaplama İşlemi İçin Neden Videntis’i Seçmelisiniz?


İzmir, sadece inanılmaz bir tarihi ve kültürel deneyim sunmakla kalmaz, aynı zamanda uluslararası tanınırlığa sahip, son derece yetenekli diş hekimleriyle son teknoloji diş tesislerine sahiptir. Diş işlemlerinin maliyeti, İstanbula göre veya Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine göre önemli ölçüde daha düşüktür, bu da onu dişçi tercihi için en iyi şehirlerden biri haline getirir.


Olağanüstü Kalite ve Uygun Fiyatlar


Türkiye'deki diş kaplama paketimizi tercih etmenin en büyük avantajlarından biri, yenilmez fiyat-kalite oranıdır. Kaplamalarımız için en üst düzey malzemeleri kullanıyoruz, bu da uzun ömür ve doğal bir görünüm garantisi sunar. Kalite uluslararası standartlara eşit veya daha üstün olsa da, fiyatlarımız rekabetçi kalmakta, bu da paketi herkes için uygun hale getirmektedir. Zirkonyum kaplama fiyat 2023, diş kaplama fiyatları 2023 gibi kavramlara bakıldığında Videntis fiyat/performans açısından çok başarılıdır.

Türkiye'de, özellikle ülkenin en ünlü ve turistik şehirlerinden biri olan İzmir'de diş kaplama paketi deneyimi gerçekten bir ayrıcalıktır. Kendinizi muhteşem mavi bayraklı plajlara çok yakın bulurken, aynı zamanda Videntis'te profesyonel diş tedavisi alma fırsatına da sahip olacaksınız! Tatilinizi başlatmak için hemen bize ulaşın! Diş yaptırmaya karar verirseniz, İzmir ve Videntis en iyi seçeneklerden biri olacaktır!

Türkiye'de tam bir diş kaplama seti ne kadar?


Tam bir diş kaplama setinin maliyeti Videntis’te yurtdışına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Zirkonyum diş fiyatı, kaplama diş fiyatları, porselen diş fiyatı birbirinden farklı olsa dahi, Videntis’ten fiyat/performans açısından tüm bu tedavi sonuçlarından çok memnun kalacağınızı garanti ederiz.
 


  

İletişim
İletişim

Adresimiz

Yalı Mahallesi Caher Dudayev Bulvarı. No: 95/C Karşıyaka İZMİR

Email

info@videntis.com.tr
 

Bizi arayın

+90 232 337 11 00
+90 505 337 11 00