İletişim

All On Four Diş İmplantı

All On Four Diş İmplantı – All on Six Diş İmplantı Tedavisi

All-On-4 diş implantı sistemi, çoğu veya tüm dişlerini kaybetmiş bireyler için tam ağız rehabilitasyonuna devrim niteliğinde bir yaklaşımdır. Geleneksel protezlere göre daha rahat ve işlevsel, sabit, uzun ömürlü bir çözüm sunar. Diş etinizle daha uyum sağlar.


All-On-4 Diş İmplantları Nedir?


İsminin de belirttiği gibi, All-On-4 sistemi, tüm bir diş takımını desteklemek için stratejik olarak yerleştirilmiş dört diş implantının kullanılmasını içerir. Diş implantları, yerine konan dişleri güvenli bir şekilde yerinde tutan "kök" görevi görür. İki implant, kemik yoğunluğunun daha fazla olduğu çenenin ön kısmına dikey olarak yerleştirilir. Diğer iki implant ise çenenin arka kısmına açılı olarak yerleştirilir. Bu konfigürasyon, kemik yoğunluğunun düşük olduğu durumlarda bile protez dişler için güçlü ve stabil bir temel sağlar.


Tüm ağız restorasyonu düşünülürken, All-On-4 diş implantı sistemi dahil olmak üzere tüm seçeneklerinizi anlamanız önemlidir. Bu tedavi yaklaşımının artılarını ve eksilerini inceleyerek karar verme sürecinize yardımcı olalım.


All-On-4 İmplantlarıyla Kaç Diş Kazanırız?


All-on-4 diş implantı prosedürü genellikle tüm üst veya tüm alt dişleri değiştirmek için kullanılır. Standart bir diş takımı 14 diş içerir, ancak protez üzerindeki dişlerin tam sayısı, spesifik duruma ve hastanın bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir.


"All-on-4"deki "4", protez diş takımını çeneye sabitlemek için kullanılan diş implantlarının sayısını belirtir, protez üzerindeki diş sayısını değil. Protez, üst veya alt çene için tam bir diş takımı olacak şekilde tasarlanmıştır ve bu dört implanta sabitlenir.


Ancak, protez dişlerin tasarımı ve estetiği, tedavinin planlama aşamasında belirlenecektir. Bu, hastanın yüz şeklini, rengini ve kişisel tercihlerini dikkate alarak doğal görünümlü bir sonuç sağlar.


Videntis Dental Center, bu konuda size tam kapsamlı hizmetler sunacaktır. Dijital ve son teknoloji muayene araçlarıyla ihtiyaçlarınızı belirleyecek ve bu doğrultuda ilerleyecektir. Hemen ücretsiz bir randevu alarak uzman doktorumuzla görüşebilirsiniz!


All-On-4 Diş İmplantlarının Avantajları


1.    Daha Az Cerrahi İşlem


All on 4 implant uygulaması, her çene için yalnızca dört implant gerektirdiğinden, altı ila sekiz implant gerektirebilecek geleneksel tam ağız rehabilitasyon yöntemlerinden daha az invazivdir.


2.    Kemik Grefti Gerektirmez


İmplantların stratejik yerleşimi, özellikle posterior olanların açılı olmasının genellikle, önemli ölçüde kemik kaybı olan vakalarda bile, kemik greftine gerek olmadan yapılabileceği anlamına gelir. Bu, genel tedavi süresini ve maliyetini azaltır.


3.    Hemen Kullanılabilir


All on 4 implant uygulaması ile genellikle implant yerleştirme günü geçici dişler takabilirsiniz, böylece kalıcı protezleriniz hazırlanırken hemen işlevsellikten yararlanabilirsiniz.


4.    Yaşam Kalitesini İyileştirir


All-On-4 implantları, çiğneme verimliliğini, konuşma netliğini ve genel ağız sağlığını iyileştiren güvenli, stabil bir diş takımı sağlar, bu da özgüven ve yaşam kalitesinde önemli bir artışa yol açar.


All-On-4 Diş İmplantlarının Dezavantajları


1.    Herkes için Uygun Değil


All-On-4 birçok kişi için harika bir çözüm olsa da, herkes için uygun değildir. Belirli sağlık koşulları, ayrıca ağır diş eti hastalığı gibi ağız sağlığı sorunları, bu tedaviyi almanızı engelleyebilir. Uzman doktorunuz Videntis'deki kontrolleri sonrası bu konuda size bilgi verecektir.


2.    Estetik Sınırlamalar


All-On-4, doğal görünümlü bir sonuç sağlayabilir, ancak yüksek estetik talebi olan hastalar için tekli implantlara göre estetik sınırlamalar olabilir.


3.    Geri Alınamaz İşlem


All-On-4 işlemi, ağız yapılarınızda önemli değişiklikler içerir, bu da onu büyük ölçüde geri alınamaz bir işlem haline getirir. Bu nedenle, diş hekiminizle dikkatli bir şekilde düşünülmesi ve tartışılması gerekmektedir.


Sonuç olarak, All-On-4 diş implantı sistemi birçok fayda sunsa da, dikkate alınması gereken olası dezavantajları da vardır. Videntis Diş Merkezi'ndeki uzman diş hekiminiz bu konuda size bilgi verecek ve sizi yönlendirecektir.


Türkiye'deki Tüm Dişler İçin İmplantlar Ne Kadar? All On 4 İmplant Fiyatları


Kliniğimiz en son teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. Videntis olarak, 10 yılı aşkın deneyime sahip doktorlarımızla all-on-four ve all-on-six diş implantı tedavilerini başarıyla tamamlıyoruz. Fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz!


Türkiye'deki all-on-four diş implantları incelemelerinden bakıldığında, Videntis'in hastalarından gelen olumlu geri bildirimleri kolayca görebilirsiniz. 


All-On-Four Diş İmplantları ve All-On-Six Diş İmplantları Arasındaki Fark Nedir? 


"All-on-four" ve "all-on-six" diş implantları, tam bir dizi yedek dişi desteklemek için çeneye yerleştirilen implant sayısını belirtir. 


Hangisi daha iyi all-on-4 mü yoksa all-on-6 mı? 


All-on-6 implantları ile kaç diş kazanırız?


 Her iki teknik de çıkarılabilir protezlere kıyasla diş kaybı için daha kalıcı ve doğal hissettiren bir çözüm sunar. Ancak, belirli bir hastanın en iyi seçimi, çene kemiğinin sağlık ve yoğunluğu, genel sağlık durumu ve kişisel tercihleri dahil olmak üzere kişisel durumlarına bağlı olacaktır. Nitelikli bir uzman dişçi, hastanın durumunu değerlendirebilir ve en iyi seçeneği önerebilir. All-on-4 ve All-on-6 diş implantları arasında bir karar vermek, birinin evrensel olarak diğerinden "daha iyi" olduğu anlamına gelmez. Her iki teknik de kendi avantajlarına sahiptir ve en uygun seçim genellikle hastanın özel ihtiyaçlarına ve durumlarına bağlıdır. All-on-4 Diş İmplantları Daha az implant, daha az invaziv bir ameliyat ve potansiyel olarak daha kısa bir iyileşme süresi anlamına gelir. Daha az implant gerektiği için maliyet genellikle All-on-6'dan daha düşüktür. 


All-On-Four Diş İmplantları Yaptırmaya Değer Mi? 


All-on-four diş implantları tedavisi, kişiden kişiye değişmekle birlikte, son derece önemli bir yöntemdir ve çok işlevsel olduğu kanıtlanmıştır. Uzman doktorumuz, sizin için all-on-four veya all-on-six tedavisinin hangisinin daha uygun olduğunu belirleyecektir. 


Videntis ile İzmir'de bu tedaviyi kolayca yaptırabilirsiniz! Harika bir diş tatili deneyimine başlamak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz! Videntis'teki uzman doktorlarımız size en doğru teşhisi ve tedaviyi sağlayacaklardır. Ücretsiz bir danışma için hemen bize ulaşın!
 


  

İletişim
İletişim

Adresimiz

Yalı Mahallesi Caher Dudayev Bulvarı. No: 95/C Karşıyaka İZMİR

Email

info@videntis.com.tr
 

Bizi arayın

+90 232 337 11 00
+90 505 337 11 00